Pārlekt uz galveno saturu

Evija Freidenfelde

Evija

Evija Freidenfelde Artist

Māksla ir mana sirdslieta un izpausmes veids kopš bērnības, bet profesionālās gaitas mākslā uzsāku tikai 2017. gadā, kad iestājos Latvijas Mākslas akadēmijā. Pēc vidusskolas pabeidzu Latvijas Valsts Universitātē Bioloģijas fakultāti. Esmu augu fiziologs un diplomdarbu aizstāvēju par rododendru pavairošanu ar audu kultūrām un augšanas regulatoru ietekmi uz šo procesu. Strādāju uzņēmumā SIA “Latvijas Biotehnoloģija”, kur laboratorijā audzējām žeņšeņa audu kultūru, kas izmantojama kā sastāvdaļu pārtikas un kosmētikas ražošanā. Dažādi dzīves līkloči aizveda mani uz juristiem pabeidzu maģistra studijas LU Juridiskajā fakultātē. Pēc tam 25 gadus nostrādāju Latvijas Prokuratūrā prokurora amatā.

Tomēr mākslu nekad neaizmirsu un kopš 2010. gada sāku regulāri piedalīties grupu izstādēs gan Latvijā, gan ārzemēs un sasparojos vairākām personālizstādēm. Mani darbi eksponēti Starptautiskajā Jūras tematikai veltītajā biennālē Marina, ikgadējā J. Pīgožņa balvas konkursizstādē, Latvijas Mākslas Savienības ikgadējās rudens un mākslas dienu izstādes, Rīgas mākslas telpā izstādē “Kur ir mana lidmašīna”, LMA 100. gadei veltītās grāmatas ”Ne dienu bez līnijas!” darbu katalogā, konkursizstādē “Dzīves garša” galerijā “Art Pegazs” ieguvu atzinības balvu. Darbi atrodas privātkolekcijās ASV, Francijā , Krievijā, Austrijā.

Savu pirmo atzinību guvu Tildes mākslas projektā 2011 ARS ex MACHINA. Tur izcīnīju 1.vietu un balvu saņēmu no mākslinieka Alekseja Naumova rokām. Saruna ar viņu bija stimuls padomāt par profesionālu mākslas izglītību.

Māksla tagad ir mana pamatnodarbošanās. Man patīk atrast jaunas un paradoksālas sakarības, es daudz eksperimentēju ar tehnikām un dažādiem mākslas izpausmes veidiem. Vislielāko gandarījumu enerģētiskā ziņā man sniedz ekspresīva gleznošana a la prima tehnikā. Taču esmu ļoti pacietīga un spēju koncentrēties gan smalkiem grafikas darbiem un ilustrācijai, nebeidzamu iedvesmu gūstu no fotografēšanas un ceļojumiem.

Māksla ir lidojums, kas balstīts fantāzijā un pieredzē.

Zinātne ir ceļojums, kas balstīts fantāzijā, zināšanās un metodē.

Agroresursu un ekonomikas institūts #makslazinatnei #evijafreidenfelde #AREI