Pārlekt uz galveno saturu

Sīkdatņu lietošana

Attēla autors: No AREI arhīva

Agroresursu un ekonomikas institūta (turpmāk - AREI) tīmekļa vietnes pilnvērtīgai funkcionalitātei tiek izmantotas sīkdatnes (no angļu valodas “cookies”). Apmeklējot AREI tīmekļa vietni, lietotājam tiek attēlots informatīvs paziņojums par sīkdatņu izmantošanu. Turpinot lietot mājaslapu, attiecīgās ierīces lietotājs apliecina, ka ir iepazinies ar informāciju par sīkdatnēm AREI tīmekļa vietnē.

Kas ir sīkdatnes?
Sīkdatnes ir nelielas teksta datnes, ko izmanto interneta vietne un kas tiek pārsūtīta uz lietotāja ierīces (datora, viedtālruņa, planšetes) pārlūkprogrammu (piemēram, Google Chrome, Internet Explorer, Firefox, Opera u.c.) brīdī, kad lietotājs apmeklē tīmekļa vietni. Katrā turpmākajā apmeklējuma reizē sīkdatnes tiek nosūtītas atpakaļ uz izcelsmes vietni vai uz citu vietni, kas atpazīst šo sīkdatni. Sīkdatnes identificē lietotāja iekārtu, taču neizpauž lietotāja identitāti, kā arī tās nevāc un neapkopo informāciju.

Kā AREI izmanto sīkdatnes?
AREI tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes, lai: 

  • atcerētos vai lietotājs ir iepazinies ar sīkdatņu lietošanu un turpmāk nerādītu sīkdatņu paziņojumu;
  • atpazītu tīmekļa vietnes lietotāja iekārtu un uzlabotu lietotāja vietnes lietošanas pieredzi;
  • nodrošinātu iespēju kopīgot vietnes saturu ar trešo pušu tīmekļa vietnēm.

Kāda veida sīkdatnes izmanto AREI?

Tehniskās sīkdatnes
Šīs sīkdatnes nodrošina vietnes korektu darbību, un ļauj atcerēties lietotāja izvēles. Tādējādi AREI nodrošina, ka netiek attēlots sīkdatņu paziņojums, ja lietotājs jau ir iepazinies ar sīkdatņu lietojumu tīmekļa vietnē.

Trešo pušu sīkdatnes
Trešo pušu sīkdatnes nosaka citi uzņēmumi, kuru piedāvāto funkcionalitāti izmanto vai kuru funkcionalitāte ir saistīti ar AREI tīmekļa vietni. Facebook, Twitter, Youtube, Draugiem.lv un citi trešo pušu rīki var izvietot sīkdatnes, lai būtu iespējams kopīgot saturu sociālajos tīklos vai iegūt piekļuves statistiku. Trešo pušu izvietotās sīkdatnes, lai nodrošinātu konkrēto funkcionalitāti, ir ārpus AREI kontroles un par šīm sīkdatnēm vairāk var uzzināt, apmeklējot attiecīgās trešās personas interneta vietni. 

Kā kontrolēt sīkdatnes?

Lielāko daļu interneta pārlūkprogrammu nodrošina iespēju lietotājam kontrolēt un dzēst sīkdatnes. Jāņem vērā, ja sīkdatnes tiek noraidītas vai izdzēstas, lietotājam nebūs iespēja pilnvērtīgi un ērti lietot AREI tīmekļa vietnes funkcionalitāti.

Papildu informāciju par sīkdatnēm, tostarp par to, kādas sīkdatnes lietotāja iekārtā ir iestatītas un kā tās iespējams pārvaldīt vai izdzēst, varat iegūt vietnē www.aboutcookies.org.

Pievienots 27/07/2018