Pārlekt uz galveno saturu

Agnese Vaļiniece

Agnese

Agnese Vaļiniece Tekstils Dizains Mode

Par savu mākslinieciskās izpausmes līdzekli esmu izvēlējusies tekstilu.

Mani fascinē šo materiālu daudzveidība un bezgalīgās iespējas, kuras tie sniedz. Tie ir gan augu, gan dzīvnieku, gan cilvēku pasaules izcelsmes materiāli, kas attīstās līdz ar zinātniskiem sasniegumiem.

Visilgāk par savu materiālu saucu ZĪDU, ne tik ilgi - LINU. Zīda pieskāriens ir maigs un valdzinošs. Ar to strādāt ir patiesa bauda. Zīds, zelts, ziedi, ziema… Zīds ir aristokrāts. Ļoti īpašs. Kaut kādā ziņā brīvības simbols. Gleznojot uz tā, baudu krāsu plūdumu, dažādos zīda atspīdumus un pašu procesu. Gleznošana uz lina ir atšķirīga - lins arī ir ļoti īpašs.

Šādi radītas lietas - aksesuāri, apģērbs - ir īpašas un unikālas. Savā darbā es vēroju mijiedarbību, kura veidojas starp apgleznoto audumu un cilvēku - tie viens otru izceļ un papildina. Apģērbs no dabiskā zīda liek justies īpaši, ar roku apgleznots zīds vai lins - vēl īpašāk. Sieviete apgleznota auduma kleitā, kļūst īpaša pati sev.

Darbiem iedvesmojos, galvenokārt, dabā - krāsu saspēle, līnijas, raksti, leduspuķe, ķērpis, putna spalva, zivs vai puķe var kļūt par iedvesmas avotu.

Cenšos dzīvot saskaņā ar procesiem dabā. Esmu novērojusi un atklājusi sev daudzas lietas, kuras civilizētajā pasaulē ir aizmirstas, tiek izslēgtas vai uzskatītas par mazsvarīgām. Savā radošajā darbībā, par uzdevumu, saskatu, kaut nedaudz, atjaunot saikni starp cilvēku un dabu. Izcelt to, kas ir tik pierasts un pašsaprotams mums apkārt, ko cilvēks ne vienmēr novērtē un respektē. To pacelt un parādīt nedaudz savādāk, pastarpināti ļaut dabai pieskarties cilvēkam.

Projekts Māksla Zinātnei, dod iespēju ielūkoties nedaudz savādākā radošajā pasaulē, paplašināt manu redzes loku un savā redzējumā dalīties ar citiem.

Zinātne, manā izpratnē, nenoliedzami ir māksla.

Esmu priecīga un pateicīga AREI par iespēju piedalīties šajā projektā. Zililillā kartupeļi man šķiet tik pat fascinējoši, kā graudu skaitīšana ar rokām. Viss dzīvais dīgst un asni dod cerību, ka viss turpinās!

Skices jau „sadīgušas” un ceru, ka drīz „nogatavosies” arī darbi J

Dažas no radošām aktivitātēm:

2019.gadā

Dalība grupu izstāde „Vasaras stihijas ” sv.Pētera baznīcā Rīga, Latvija

Solo izstāde „ Zīds. Ziedi. Ziema. Zelts” Salonveikalā „Klase” Rīgā un Rūjienas Tautskolā

2018.gadā

Dalība grupas izstādē „Svētki” Salonveikalā „Klase” Rīga, Latvija

Dalība grupas izstādē „izsmalcināta ballīte īstiem gardēžiem” Rīga, Latvija

2017.gadā

Dalība grupas izstādē „Zelts” Rīga, Latvija

2016.gadā

Izstāde Naukšēnu Cilvēkmuzejā

2014.gadā

Starptautiska izstāde „Neparastās mežģīnes” sv.Pētera baznīcā Rīgā, Latvija

2003.gadā

Ārzemju mākslas muzeja Velvju zālē izstāde „Pasaules nogurušās kaklasaites”

Aināra Rimicāna porcelāna kaklasaites un Agneses Vaļinieces apgleznotās zīda kaklasaites

Izstādēs piedalos no 1997.gada gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Darbi ir aizceļojuši uz neskaitāmām pasaules valstīm. Esmu piedalījusies dažādos vietējos un starptautiskos projektos, izstādēs. Veidotas dizaina aksesuāru līnijas uzņēmumiem, iestādēm un privātpersonām. Vadu meistarklases un radošās darbnīcas.

Kontakti: www.agnesevaliniece.lv www.kaklasaites.lv

Tālrunis: +371 29173337

e-adrese: agnese@agnesevaliniece.lv

IG: @agnesevaliniece

Fb: Agnese Vaļiniece Tekstils Dizains Mode

Agroresursu un ekonomikas institūts #AREI #makslazinatnei #agnesevaliniece