Pārlekt uz galveno saturu

Izaudzēt kartupeļus uz jumta

Attēla autors: No AREI arhīva

Ineta Stabulniece likusi Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) vārdam ieskanēties citādāk. Direktores amatā viņa ir kopš 2019. gada, un šajā laikā AREI visai lielais kuģis beidzot atradis savu kursu. Arvien pārliecinošāk – bioloģiskās lauksaimniecības virzienā.
AREI izveidots, apvienojot lauksaimniecības pētniecības institūcijas Stendē un Priekuļos, ko šķir pārsimt kilometru, un bijušo Agrārās ekonomikas institūtu galvaspilsētā. Daudz svarīgāks par attālumu izrādījies vertikālais – mērķu un sūtības – virziens, jo Ineta Stabulniece kopā ar pētniekiem ir skaļi pateikusi, ka AREI nākotne skaidri iezīmējas bioloģiskās lauksaimniecības pētniecības zīmē.
Direktores kabinets atrodas robustā padomju dzelzsbetona celtnē – AREI galvenajā mītnē Rīgā, Struktoru ielā. Brūnpelēkajos gaiteņos vīd gleznas un izvietoti paziņojumi par to, ka apkure darbojas ekonomiskajā režīmā. Saruna ar Inetu Stabulnieci par lauksaimniecības politikas maldu ceļiem, par izglītības un pētniecības spēcīgo aktualitāti bioloģiskajā lauksaimniecībā, par kartupeļiem, ko var izaudzēt uz jumta, un arī par to, kāds mākslai sakars ar zinātni.
Lielā intervija ar AREI direktori Inetu Stabulnieci žurnāla #BIOLOĢISKI februāra numurā!
Teksts: Raivis Bahšteins
Foto: Matīss Markovskis
1
2
3
4
Pievienots 01/03/2023