Pārlekt uz galveno saturu

AREI Dr.agr.Līvija Zariņa piedalījās sarunu festivālā "Lampa", diskusijā "Veselīga augsne - jaunais zelts?"

Attēla autors: No AREI arhīva

AREI Dr.agr.Līvija Zariņa piedalījās sarunu festivālā "Lampa", diskusijā "Veselīga augsne - jaunais zelts?"

Globāli tiek runāts par trijām savstarpēji saistītām ārkārtas situācijām, proti, par klimata pārmaiņām, bioloģiskās daudzveidības samazināšanos, kā arī augsnes veselības pasliktināšanos jeb degradāciju, kas vistiešākajā veidā ietekmē iespējas nosegt cilvēku pamatvajadzības - pārtikas un ūdens pieejamību, kā arī pajumti un dažādus ar veselību saistītus jautājumus.

Arvien vairāk, taču ne pietiekami, tiek runāts par nepieciešamību veikt augsnes atveseļošanas pasākumus, taču ko īsti tas nozīmē? Eiropas Komisija (EK) ir atvēlējusi finansējumu dažādu risinājumu īstenošanai līdz pat 2023. gadam, makroreģionālas iniciatīvas tiek īstenotas arī Ziemeļvalstīs.

Šajā diskusijā tika runāts par to, kādi ir ilgtermiņa scenāriji augsnes veselībai Latvijā, ņemot vērā klimata pārmaiņu un bioloģiskās daudzveidības samazināšanās ietekmi laikā līdz 2035. gadam. Kādi politikas un citi instrumenti mums ir nepieciešami, lai nodrošinātu veselīgas augsnes galvenās funkcijas? Kā atrast līdzsvaru starp sociālo un vides ilgtspēju?

Skatīties ierakstu

livija 3

livija 2

livija 1

Pievienots 05/07/2022