Pārlekt uz galveno saturu

Priekuļu novada pašvaldības apbalvojums „GADA CILVĒKS” 2020.gadā

Attēla autors: No AREI arhīva

Priekuļu novada pašvaldības apbalvojums
„GADA CILVĒKS” 2020.gadā

nominācija – mūža ieguldījums
Agroresursu un ekonomikas institūta darbiniece Lilita Umbleja

Jau vienpadsmito gadu Priekuļu novadā vairākiem cilvēkiem tiek pateikts paldies par ieguldījumu novada attīstībā, par sabiedrisko līdzdalību, par panākumiem izglītības, kultūras un sporta nozarēs, par nozīmīgu darbību saimnieciskajā vai publiskajā sektorā, par novada atpazīstamības veidošanu Latvijā un ārpus tās robežām. 
    Mēs, “Agroresursu un ekonomikas institūta” Priekuļu pētniecības centrs, izvirzijām nominācijai  “mūža ieguldījums” – darbinieci Lilitu Umbleju. 
“Agroresursu un ekonomikas institūta” Laukaugu selekcijas un agroekoloģijas nodaļas Priekuļu daļā augkopības tehniķe Lilita Umbleja strādā kopš 1982.gada, kad uzsāka darbu toreizējā Priekuļu selekcijas un izmēģinājumu stacijā kā tehniķe-dispečere. 1987.gadā Lilita turpināja darbu kā Jaunākā zinātniskā līdzstrādnieka vietas izpildītāja Kartupeļu atveseļošanas laboratorijā. Kopš darbības uzsākšanas Kartupeļu atveseļošanas laboratorijā Lilita ar savu atbildību un precizitāti un sniegusi nozīmīgi ieguldījumu kartupeļu šķirņu atveseļošanā, kartupeļu ģenētisko resursu, sēklaudzēšanas šķirņu un kartupeļu selekcijas materiāla saglabāšanā in vitro. Lilita palīdzējusi nodrošināt kartupeļu sēklas materiāla audzēšanu, rūpējoties par sēklaudzēšanas pašiem pirmajiem posmiem, pavairojot atveseļotus kartupeļu mikroaugus un no tiem iegūstot sīkbumbuļus, kuri ir izejmateriāls pirmajai šķirnes kartupeļu paaudzei sēklu laukos. Lilitas darbs ir bijis nozīmīgs ieguldījums jauno kartupeļu šķirņu ieviešanai ražošanā. Laboratorijai grūtākos laikos Lilita ir spējusi uzņemties tās vadītāja pienākumus, nodrošinot procesa nepārtrauktību un zināšanu nodošanu jaunajiem kolēģiem.”
“Agroresursu un ekonomikas institūts” lepojas!
 

Pievienots 16/11/2020