Pārlekt uz galveno saturu

Tagad arī AREI piedāvājums pieejams LLKC interneta katalogā Novada garša!

Attēla autors: No AREI arhīva

https://www.novadagarsa.lv/saimnieciba/1096/agroresursu-un-ekonomikas-instituts


Agroresursu un ekonomikas institūts dibināts 01.01.2016. Galvenais birojs atrodas Struktoru iela 14, Rīga, LV-1039
Priekuļu pētniecības centrs atrodas Zinātnes ielā 2, Priekuļi, Priekuļu pagasts, Priekuļu novads.
Stendes pētniecības centrs atrodas “Dižzemes”, Dižstende, Lībagu pag.,Talsu novads.

Uzņēmumā tiek audzēti Lielie pelēkie zirņi "Retrija", auzas, kvieši, kailgraudu mieži, pelēkie zirņi "Bruno", kailgraudu mieži "Irbe", kas ir ļoti augstvērtīgi.

Piemēram auzas: izceļas ar augstu šķiedrvielu saturu - uzlabo gremošanu un vielmaiņas procesus. Trīs reizes vairāk vērtīgo augu tauku nekā citos graudaugos, E vitamīna avots.

Papildus uzņēmumā ir apskatāms Latvijas laukaugu selekcijas muzejs Zinātnes ielā 2, Priekuļu pagastā, priekuļu novadā. Muzeja ekspozīcija izvietota 1923. gadā uzceltajā Selekcijas ēkā. Šī ēka ar tai pieguļošo šķūni 2014. gada 21. janvāri šķūni iekļauta Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu sarakstā kā valsts nozīmes industriālais piemineklis.

Agroresursu un ekonomikas institūta mājaslapā sadaļā "Veselīga pārtika - receptes" var iepazīties ar piedāvāto produktu kvalitātes īpašībām, to nepieciešamību cilvēka organismam.

Stendes pētniecības centrs “Dižzemes”, Dižstende, Lībagu pag.,Talsu novadā piedāvā ekskursijas dažādu paaudžu interesentiem: Bērniem un jauniešiem mācību ekskursijas, Zinātniski pētniecisko darbu izstrādes, prakses, nometnes.

Tūristiem un citiem interesentiem "Lekcija „Graudaugi – možumam un veselībai” ar graudaugu ēdienu un dzērienu degustāciju".
Profesionāļiem - zinātniekiem, zemniekiem, lauksaimniekiem konsultācijas, lekcijas, prezentācijas un degustācijas, konferences, semināri, lauku dienas.

Gaidīsim ciemos! 

Pievienots 20/07/2020