Pārlekt uz galveno saturu

Par 1 EUR akciju AREI licenciātiem par apsētajām platībām pašu saimniecībā 2020.gadā

Attēla autors: No AREI arhīva

Cien. lauksaimniek!
 
Neraugoties uz COVID-19 pandēmijas izraisītajiem ierobežojumiem, darbi Latvijas lauku saimniecībās rit ierasto gaitu. Turpinās arī lauksaimnieku apgādes nozaru darbība, tai skaitā arī selekcionāru darbs pie jaunu šķirņu izveidošanas.
Lai selekcionāri varētu saņemt atlīdzību par savu darbu, arī šajā sezonā, sekojot Augu Šķirņu Aizsardzības likuma prasībām, no saimniecībām,  kurās graudaugu, rapšu, pākšaugu platības pārsniedz 20 ha vai kartupeļi - 3 ha, vēlamies saņemt informāciju par saimniecībās pašu vajadzībām saražotajām sēklām.
Runājot ar lauksaimniekiem, esam vairākkārt uzklausījuši ierosinājumu samazināt selekcionāru atlīdzību par savas saimniecības vajadzībām saražotajām sēklām. Tas būtu mazāks finansiāls slogs saimniecībām un, iespējams, motivētu vairāk saimniecību atskaitīties un norēķināties ar selekcionāriem. Šī gada īpašajā situācijā vēlamies atbalstīt saimniecības, kas katru gadu ir godprātīgi maksājušās atlīdzību selekcionāriem, būtiski samazinot to, un arī pārbaudīt šī priekšlikuma motivētspēju pārējo lauksaimnieku skatījumā.  
Šķirņu pārstāvji ir vienojušies un šogad piekrituši vienreizējai akcijai, kuras laikā tiks samazināta selekcionāru atlīdzība par visu sugu pašražotājām sēklām līdz EUR 1.00 par ha (bez PVN).
Atbildot uz selekcionāru aicinājumu sniegt informāciju, nav nepieciešams sūtīt atbildes vēstules papīra formā, bet izmantot Latvijas Sēklaudzētāju asociācijas mājaslapas www.seklaudzetaji.lv elektronisko platformu https://lsa.onlinetrader.lv/client_form/. Aicinām visus izmantot šo iespēju, jo akcija ir spēkā tikai tām saimniecībām, kuras iesniegs informāciju LSA elektroniskajā sistēmā līdz š.g. 1.jūlijam.
 
Selekcionāru vārdā aicinot uz sadarbību un sapratni-
LSA
 

Pievienots 09/06/2020