Pārlekt uz galveno saturu

Latvija pārsteidz izstādē “Zaļā nedēļa 2020” Berlīnē

Attēla autors: No AREI arhīva

Latvijas stends vilina ar nule ceptas maizes smaržu un kārdina ar marinētām paipalu oliņām. Lēnajiem baudītājiem pa prātam ir kūpošās krūzītes ar Latvijas zāļu tēju, bet steidzīgiem ēdājiem – acu priekšā gatavots medus sorbets!

Stendā bagātīgs klāsts ar konfektēm “Gotiņa” dažādā versijās, Latvijas bišu medu, propolisu, ziedputekšņiem un citi biškopības produktiem. Protams, mūsu gardās sukādes, kaltētās ogas, sulas, mājas vīns un citi veselīgie našķi no āboliem, ķirbjiem un citām dabas veltēm. Un kārdinošās paipalu olas, kas pagatavotas dažādos veidos! Nobaudīšanai un iegādei - produkti no SIA “Dona”, AS “Tukuma piens”, SIA “Rīgas piensaimnieks”, AS “Rīgas piena kombināts”, SIA “Rēzeknes gaļas kombināts”, SIA “Aibi”, SIA “Zentenes zivju kombināts”, AS “Brīvais Vilnis”, SIA “Gamma-A”, SIA “Karavella”, SIA “Brāļu alus” un SIA “Ilgezeem”. Un vēl daudz, daudz kā cita interesants par un no Latvijas - šogad Latvijas stendā izstādē “Zaļā nedēļa 2020”, Berlīnē, Vācijā, no 17. līdz 26. janvārim!

Kā ik gadu, arī šogad110m2 plašais Latvijas kopstends apvieno Latvijā ražotu pārtikas produktu tirdzniecību, mājražotāju dalību, kulināro izstrādājumu prezentēšanu, tūrisma pārstāvju darbu, amatnieku aktivitātes, Zemkopības ministrijas un citu iestāžu pārstāvju darbu, u.c.

Izstādes apmeklētāji Latvijas stendā šogad var degustēt, pirkt vai vienkārši apskatīt un parunāties par mūsu produktiem ar ražotājiem no SIA “Skrīveru pārtikas kombināts”, Madonas novada zemnieku saimniecības “Rogas”, SIA “Plūkt”, individuālo komersantu “I.R. Avots”, Talsu novada zemnieku saimniecību “Kurzemnieki”, SIA “Rīta Putni”. Izstādes apmeklētāju starpā iecienītais SIA “Rozīne” ar produktu “Skrīveru mājas saldējums” pārsteidz stenda viesus ar īpašu recepšu saldējumiem, tostarp arī – saldējumu ar kaņepēm. Pirmo reizi Berlīnē savus mājas vīnus rādīs SIA “Windau Wines”.

Apmeklētāju piesaistei, Latvijas Brīvdabas muzeja popularizēšanai un seno amatu parādīšanai maizi uz vietas stendā cep saimniece Ilze (bijusī Doņu Ilze), un viņai palīdz saimniece Kristīne no Brīvdabas muzeja. Arī ar dažādu maiznīcu produkciju našķoties ļauj LLTA “Lauku ceļotājs” projekta “Rudzu ceļš” popularizēšanai Vācijā, bet seno amatu prasmes dzintara apstrādē un koka karošu un bļodu grebšanā demonstrē Brīvdabas muzeja amatnieki.  

Abas saimnieces – Ilze un Kristīne - apmeklētājiem piedāvā degustēt un iegādāties Latvijas unikālos produktus – kosmētiku no dzintara putekļiem un senāk ikdienas pārtikā lietotus, bet aizmirstus produktus no kaņepēm. Šogad stends izstādes apmeklētājus pārsteidz ar kaņepju produktu “grozu” - karašu ar kaņepēm, sieru ar kaņepēm, kaņepju siera cepumiem, kaņepju alu, grauzdētām kaņepēm, kaņepju aizdaru, šokolādi ar kaņepēm, konfektēm “Gotiņa” ar kaņepēm u.c.

Vairāk informācijas par izstādi: www.gruenewoche.de, bet notikumiem Latvijas kopstendā sekojiet https://www.facebook.com/AREIizstades/jeb Latvijas Pārtikas Produktu Parāde.

 

Daina Saktiņa

Nacionālā kopstenda vadītāja

E-pasts: daina.saktina@arei.lv

Pievienots 17/01/2020