Pārlekt uz galveno saturu

Ziemas kvieši Reinis

Reinis

Izcelsme

GA 921221E16/  MoVir 10

Uzturētājs un selekcionāru tiesību pārstāvis

AREI

Šķirnes autori

Vija Strazdiņa, Valentīna Fetere, Maija Ceraukste 

 

Reģistrēta

2021.gadā  Pirmā Latvijas ziemas kviešu šķirne, kas reģistrēta Latvijas augu šķirņu katalogā kā ieteicama audzēšanai bioloģiskajā saimniekošanas sistēmā.

Morfoloģiskais un saimnieciskais raksturojums

Šķirne piemērota audzēšanai Baltijas reģionā. Potenciālā ražība integrētā audzēšanas sistēmā 9-10, bioloģiskajā 4-5 t ha-1. Ziemcietīga, labi cero, par 3 līdz 5 dienām agrīnākā par šķirni ‘Skagen’, bet 2-3 dienas vēlīnāka par šķirni ‘Edvins’. Garstiebraina, vidēji veldres noturīga. Graudi rupji, proteīna saturs 12.5 līdz 14.0%, noturīgs krišanas skaitlis (320-350 s), tilpummasa vidēji 780-800 g L-1

Izturība pret slimībām

Vidēji izturīga pret lapu slimībām. Labvēlīgos apstākļos (nekodināti graudi un novēlota sēja) var inficēties ar cieto melnplauku.

Izmantošana

Pārtikas un lopbarības graudu ieguvei

Audzēšana

Piemērota integrētai un bioloģiskai audzēšanas sistēmai. Šķirne ir plastiska, raksturojas ar stabilitāti, un labu pielāgošanos spēju apkārtējai videi.  Bioloģiskos apstākļos, lai pasargātu no inficēšanās ar cieto melnplauku, sēklu ieteicams apstrādāt ar bioloģiskajiem aizsardzības līdzekļiem – sinepju pulveri vai etiķi.

Integrētajā sistēmā, lietojot palielinātas slāpekļa mēslojuma devas, ieteicams sējumu apstrādāt ar augšanas regulatoriem.

Informācijai

Vija Strazdiņa

Pielikums Izmērs
Šķirnes apraksts 760.95 KB