Pārlekt uz galveno saturu

Seminārs ZIRŅU AUDZĒŠANAS ABC Priekuļos

Attēla autors: No AREI arhīva

Š.g. 28. februārī notika Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) Priekuļu pētniecības centra zinātnieku un ALOJA-STARKELSEN (ALOJAS) kopīgi organizēts seminārs esošajiem un potenciālajiem bioloģiskajiem lauka zirņu audzētājiem.
Galvenais akcents tika likts uz lauka zirņu audzēšanas pamatiem. ‘Vecās’zināšanas tika aktualizētas bāzējoties uz pēdējos gados institūtā veikto pētījumu rezultātiem aktuālo projektu ietvaros.
Par zirņu BRUNO priekšrocībām uz pētījumu rezultātu bāzes projekta EUROLEGUME ietvaros informēja Dr.agr. Arta Kronberga.
Savukārt plašu audzēšanas tehnoloģiju analīzi, kas bāzējās uz pētījumu rezultātiem gan iepriekš minētā projekta EUROLEGUME un ZM atbalstītā projekta „Pākšaugi  - alternatīva sojas izmantošanai proteīnbagātas spēkbarības ražošanā: audzēšanas agrotehniskais un ekonomiskais pamatojums Latvijas apstākļos” sniedza AREI Agroekoloģijas nodaļas vadošā pētniece, Dr.agr. Līvija Zariņa.
Praktiskajā pieredzē zirņu sēklaudzēšanā dalījās AREI Priekuļu pētniecības centra galvenā agronome, Mg. Ilona Alekse, bet informāciju par izplatītakajām nezāļu sugām Vidzemes reģionā, bāzējoties uz četru gadu periodā veiktā monitoringa rezultātiem  ZM atbalstītā projekta „Ieteikumu izstrāde vējauzas un citu izplatītāko nezāļu sugu ierobežošanas pasākumiem Latvijas apstākļos “,  sniedza pētniece,  Mg. Dace Piliksere.
 

Semināra dalībniekiem bija iespējams arī iepazīties ar konsultēties par bioloģiskajām saimniecībām piemērotu dabiskas izcelsmes minerālmēslu izmantošanas iespējām
 

Pievienots 01/03/2018