Skip to main content

Eiropas kartupeļu pētniecības asociācijas konference

Image author: No AREI arhīva

Pēc veiksmīgi aizvadītās Eiropas kartupeļu pētniecības asociācijas (EAPR) Agronomijas un fizioloģijas sekcijas konferences Rīgā 2016. gadā, organizēšanas stafeti pārņēma Slovēnijas lauksaimniecības institūts un šogad jūnija beigās – jūlija sākumā Ļubļanā tikās kartupeļu agronomi un fiziologi no 11 Eiropas valstīm, kā arī no ASV un Peru. 
AREI pētniece Ilze Dimante konferencē prezentēja HORIZON 2020 programmas projekta LIVESEED pirmos rezultātus aktivitātē, kura saistīta ar dažādu Eiropā bioloģiskajā lauksaimniecībā pielieto šķirņu salīdzināšanas  un SĪN testu protokolu izpēti. Mūsu kolēģe uzstājās ar prezentāciju ASESSMENT OF ‘VALUE FOR CULTIVATION AND USE’ (VCU) PROTOCOL FOR SELECTION OF POTATO VARIETIES SUITED FOR ORGANIC FARMING IN LATVIA, kuras rezultātā raisījās diskusija par pazīmēm, kuras būtu vissvarīgākās, lai novērtētu kartupeļu šķirnes piemērotību bioloģiskajai saimniekošanas sistēmai.


Dalība konferencē atbalstīta no projekta “LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju starptautiskās sadarbības projektu pētniecībā un inovācijās veicināšana” Nr.1.1.1.5/18/I/004 līdzekļiem

llu

Submitted on: 08/07/2019