Pārlekt uz galveno saturu

Latvija desmit dienas Zaļajā nedēļā Berlīnē

Attēla autors: No AREI arhīva

Ik gadu Berlīnē notiek starptautiska pārtikas izstāde-gadatirgus, kur desmit dienas satiekas gan lauksaimniecības ministri, starptautiskās vides vadošie lauksaimniecības uzņēmējdarbības pārstāvji un Berlīnes apmeklētāji, kuriem interesē viss par un ap lauksaimniecību un pārtiku.

Šogad pasākums notiek 18.-27. janvārī Messe Berlin 115 tūkstoš kvadrātmetru platībā. Pagājušo gadu Messi apmeklēja vairāk kā 400 tūkstoši apmeklētāju, tostarp ap 90 tūkstošiem tirdzniecības apmeklētāju.

Latvijas stends atradīsies hallē 8.2, ar stenda numuru 105, pateicoties Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) izstāžu daļas organizēšanai un Zemkopības ministrijas (ZM) atbalstam. Tajā būs pārstāvēti gan mūsu lauksaimniecības un pārtikas nozare produkti, gan tiks nodrošināti Latvijas lauku tūrisma un seno amatu popularizēšanas pasākumi ar Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja amatnieku,  “Donu” saimnieces Ilze Briede un “Lauku ceļotājs” iesaisti. Kā ierasts, tiks tirgotas pārtikas preces, sākot ar mūsu kvalitatīvo un dabīgo medu un tā produktiem, šprotēm, dzērvenēm, sukādēm, dabīgiem sīrupiem, žāvētiem āboliem, dažādām tējām, maizi, medījumu gaļu un konserviem, dažādām alus šķirnēm un kvasiem, svaigi ceptu maizi, gaļas izstrādājumiem, piena izstrādājumu produktiem, konfektēm “Gotiņa” un citiem saldumiem, un pat Skrīveru mājas saldējumu. 

Latvijas stendā tiks pārstāvēti sekojoši uzņēmumi: “Brāļu alus”, “Užavas alus”, “Lāči”, “Dona”, “Rēzeknes gaļas kombināts”, “Ilgezeem”, “Aibi”, “Rīgas piensaimnieks”, “Brīvais Vilnis”, “Kurzeme GB”, “Karavela”, “Gamma-A”, “Rānda”, “IR Avots”, “Kalnu medus”, “Baltic Wild”, “Kurzemnieku ražojumi”, “55 mārītes”, “Rīta putni”, “Skrīveru pārtikas kombināts” un dažādi mājražotāji no visas Latvijas.

Rudens izstādes “Riga Food 2018” Tautas garšas uzvarētājuzņēmums “Latgolys golds” saimnieks Andris Mejers ar speķīti un citiem labumiem lūkos iepatikties arī Vācijas izstādes apmeklētājiem.

Starptautiskā izstāde-gadatirgus “Zaļā nedēļa” ir ideāla vieta, kur apspriest jautājumus, kas saistīti ar lauksaimniecību un pārtiku, kā arī iepazīt visas pasaules gardumus, amatnieku darinājumus, paēst un atpūsties, izzināt inovatīvas un ilgtspējīgas biznesa idejas, uzzināt dārzkopības, lopkopības un kulinārijas jaunumus.

Sekot līdzi notikumiem izstādē var https://www.facebook.com/AREIIzstades jeb Latvijas Pārtikas Produktu Parāde.

Vairāk informācijas par izstādi: www.gruenewoche.de.

 

 

Papildu informācijai:
Andra Ūdre
AREI Starptautiskais pārtikas izstāžu projekts
E-pasts: andra.udre[at]arei.lv
Mob.tālr.29441332
 

Pievienots 14/01/2019