Pārlekt uz galveno saturu

Septembrī AREI popularizēs zinātni

Attēla autors: No AREI arhīva

Šā gada septembrī Agroresursu un ekonomikas institūts (AREI) piedalīsies vairākos nozīmīgos pasākumos, kuros plašāku auditoriju informēs par radītājām zināšanām un produktiem.

Septembra pasākumus ievadīs Baltijā lielākā pārtikas izstāde “Riga Food” (http://www.bt1.lv/rigafood/), kurā no 5. – 8. septembrim AREI piedalīsies ar devīzi “Šķirnē ir spēks”. Inovāciju ekspozīcijā demonstrēsim jaunumus dažādu graudaugu un zirņu izpētē un jaunu šķirņu izveidē. Degustācijās sniegsim arī dažādas idejas to pielietojumam pārtikā.

Rīgā, 11. novembra krastmalā mūs sastapsiet arī 8. septembrī lielpasākumā “Lauki ienāk pilsētā” (http://flla.lv/LaukiIenakPilseta/). Tematiskajā stendā “Maizes ceļš”  rādīsim un stāstīsim visu par mūsu spēka labību – rudziem, bet neaizmirsīsim arī kviešus. Uzzināsiet par to, kā top jaunas šķirnes, par dažādiem kvalitāti ietekmējošiem faktoriem, kā arī būs iespēja pārbaudīt sevi dažādu graudaugu sugu atpazīšanā un citos konkursos.

Visā Eiropā un arī Latvijā septembra pēdējā piektdienā jau daudzus gadus svinam Zinātnieku nakti. Šogad 28.septembrī Zinātnieku naktī “Zinātne Latvijai” savu laboratoriju un siltumnīcu durvis visiem interesentiem atvērs AREI Stendes pētniecības centrs Dižstendē. Pētīsim, kā top šķirne, degustēsim, analizēsim un veidosim arī mākslinieciskas kompozīcijas. Savukārt Priekuļu pētniecības centrā gaidīsim 1923. gadā tieši laukaugu selekcijas vajadzībām uzbūvētajā ēkā Selekcijas ielā 3, Priekuļos, kur šobrīd izveidots Laukaugu selekcijas muzejs. Īpašā noskaņā varēsiet baudīt gan kino un foto no vēstures līdz mūsdienām. Protams, neizpaliks iespēja ieskatīties šķirnes tapšanas noslēpumos, noteikt dažādas pazīmes, kā arī pārbaudīt savas zināšanas konkursos.

Priecāsimies jūs satikt!

 

Pievienots 22/08/2018